Son Eklenen Uçuşlar

Bizi Arayınız
» Ankara Türkmenbaşı Uçak Bileti

Ankara Türkmenbaşı Uçak Bileti

Sayın müşterilerimiz Ankara Türkmenbaşı arası direkt olarak sefer düzenlenmemektedir. Ankara'dan Türkmenbaşı'na seyahat edecek yolcularımız öncelikle Ankara Aşkabat Uçak Bileti satın almak zorundadırlar. Ankara'dan Aşkabat'a ulaşasan yolcularımız aktarmalı olarak Türkmenbaşı'na yolculuk edebilirler.

Türkmen Hava Yolları
Alo Bilet Hattı

Ankara Türkmenbaşı Uçak Bileti satın almak için 7/24 müşteri temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz. Firmamız Türkmen Hava Yolları Ankara Satış Acentasıdır.

Türkmenbaşı Hakkında Bilgiler

Türkmenbaşı (Türkmence: Türkmenbaşy), önceki adıyla Krasnovodsk, Türkmenistan'da bir şehir.

Ülkenin Balkan vilayetinde yer alır. Hazar Denizi kıyısında önemli bir liman şehridir. Ayrıca Azeri, Rus ve Ermeni azınlıklar da kentte yaşamaktadır.

1869 yılında, Türkmenbaşı kenti Kızılsu olarak kuruldu. Adını şehrin kurulduğu yerden denizine dökülen akarsuyun renginin bölge toprağının renginden dolayı kırmızı olmasından alır. Ruslar Türkmenistan'a ilk bu şehirden nüfuz ettiler. Rus döneminde şehrin adı Rusça Kızılsu anlamına gelen Krasnovodsk olarak değiştirildi. 1991'de bağımsızlıktan sonra ülke genelinde kentlerin ismini değiştiren Türkmen lider Saparmurat Niyazov şehre bazen kendisinin soyadı olarak kullandığı Türkmenbaşı adını verdi.

ankara türkmenbaşı uçak bileti
Türkmen Hava Yolları Ankara Satış Acentası
Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 346 85 69