Son Eklenen Uçuşlar

Bizi Arayınız

Türkmen Havayolları

Alo Bilet Hattı : 0850 346 85 69

Türkmenistan‘ın Ulusal Havayolu olan Türkmen Havayolları 1992 senesinde ülkenin bağımsızlığını kazanmasından kısa bir vakit sonra kurulmuş ve gerektiğince süratli bir gelişme kaydetmiştir. Türkmenistan içersinde bütün şehirlere uçuşlari olan havayolunun, Avrupa ve Asya‘da 11 ülkede 15 noktaya derli toplu seferleri bulunuyor ilaveten Türkiye‘ye hergün karşılıklı seferler düzenlemekte.

Aşgaabad ve Türkmenbaşı Havaalanlarından her gün yurtiçersinde 3000 den çok yolcu taşırken, uluslararası uçuşlarda da her sene 500.000 den çok yolcu taşımaktadır. Türkmen Havayolları, Avrupa‘dan Orta ve Güneydoğu Asya‘ya kadar uzanan geniş bir ağda aşağı yukarı 30 çağdaş Boeing 717-737-757 ve 777 lerden meydana gelen filosuyla destinasyonlarına ulaşmaktadır.

Business ve Ekonomi sınıflarında yolcu taşıyan havayolu, kendi yapısında mekanik, uçak radio-elektronik, yer hizmetleri, havacılık konusu ile alakalı eğitim veren bir okula sahip ve bu okulda Türkmen Havayollarına şuurlu ve eğitimli personel yetiştirilmekte.

Türkmen Havayolları Check in işlemleri

Check in işlemleriniz havaalanında Türkmenistan Havayolları kontuarlarında yapılmaktadır. Check in işlemlerini yapmak amacıyla uçuş saatinizden en az 3 saat önce, lüzumlu bütün evraklar ile beraber havaalanında bulunmanız gerekmektedir, kontuarlar uçuşa 40 dakika kala kapanmaktadır. Geç kalınması durumunda check in işlemleriniz yapılamayacak ve uçuşunuz iptal edilecektir. Bağlantılı uçuş yapılması durumunda her uçuş amacıyla ayrı check in prosedürü uygulanmaktadır.

Türkmen Havayolları Koltuk seçimi

Türkmen Havayolları ile yolculuğunuzda koltuk rezervasyonu yapılmamakta , uçağa numarasız biletlerle alınan yolcular, oturacakları koltuğa karar vermektedirler. Fakat acil çıkış esnasında tespit edilen koltukların tüketimi birtakım kıstaslara uymayı gerektirmektedir. Emniyet sebebiyle acil halde lüzumlu müdahalelere yardımcı olmak sözkonusu bulunduğundan, bu koltukları kullanamayacak yolcular; 16 yaş altı yolcular,çocuklu ve anne adayları, hareket kabiliyeti kısıtlı yolculardır.

Türkmen Havayolları Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Bagaj Hakkı konusu ile alakalı en eli açık havayollarından biri olan Türkmenistan Havayolları, İstanbul‘dan yapılan uçuşlarda yolcularına, Ekonomi katagorisi amacıyla 58kg, Business katagorisi amacıyla 78kg bedava bagaj hakkı sunmaktadır. Her bir parça bagajın en çok 32kg ve 100x50x50 cm ölçülerinde olması zorunludur. El bagajı amacıyla tespit edilen maksimum agırlık 8kg, ölçüler ise 50x40x20cm olmalıdır. Mücevher,para, elektronik eşya gibi kıymetli eşyalarınızı el bagajınızda bulundurmanız gerektigini ve bagajınızı hazırlarken taşınmasının sakıncalı bulunduğu objelerle alakalı kuralları gözönünde bulundurmanız lüzumluliğini hatırlatalım.

Türkmen Havayolları Yiyecek,meşrubat ve ikram

Türkmen Havayolları yolcularına ek bir ücret isteği olmaksızın sıcak yemek ve meşrubat servisi sunmaktadır. Ekonomi katagorisinde tek tür sıcak yemek servisi yapılırken Business katagorisi amacıyla değişik alternatifler mevcut. Yolcu memnuniyetini amaç alan havayolu, özel durumlarınızı da gözönüne alarak, siparişiniz tarafında özel menüler hazırlamaktadır.

Türkmen Havayolları Uçak Bileti Satın Alma

Türkmen Havayolları'nın online satış sistemi bulunmamaktadır. Türkmen Havayolları Biletleri acentalar aracılığı ile yapılmaktadır. Biletlerinizi acenta yada havaalanı ofislerinden temin etmeniz gerekmektedir.  Bileti Satın Almak ve rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki numaralarımızdan bizlere ulaşabilir biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Türkmen Havayolları İstanbul Satış Ofisi
0850 346 85 69
Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 346 85 69