Son Eklenen Uçuşlar

Bizi Arayınız

ASKABAT HAVALIMANI

Türkmenistan'ın hızla artan yerli ve yabancı yolcu trafiğini karşılamak üzere yapılan hava meydanı, pek çok ihtiyaca yanıt veren ek tesisleriyle ülkenin yeni prestij noktası olmaya hazırlanıyor... Yeni Aşkabat Beynelmilel Hava meydanı, Türkmenistan’ın hızla artan yerli ve yabancı yolcu trafiğine cevaplayabilmek üzere mevcut hava meydanı tesislerinin yerine yapılacak.

Türkmenistan’ın ulusal simgelerinden esinlenerek tasarlanan yeni terminal binası, 165.851 m2 kapalı alanı ile senede 14 milyon yerli ve yabancı yolcuyu IATA Class A hizmet standartlarında ağırlayabilecek.

Binada, toplam 30 adet yolcu köprülü biniş kapısı bulunuyor.

 Yeni hava meydanı projesi dahilinde yapılacak olan VIP terminali, hava trafik kontrol kulesi, toplam 3.000 araç kapasiteli açık ve kapalı yolcu otoparkları, senede 200.000 ton yük kapasiteli kargo terminali, 3 uçak kapasiteli uçak bakım hangarı, catering binası, yeni yakıt ikmal tesisleri, itfaiye binaları, bakım-onarım ve ambar tesisleri, sivil havacılık okulu, uçuş ve kabin eğitim simülatör binası, sağlık kurumu, yurt binası, kapalı spor salonu ve diğer yönetimsel ve teknik yardımcı tesislerle beraber Aşkabat Beynelmilel Hava meydanı’nda toplam 408.046 m2 kapalı alan mevcut.
Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 346 85 69