Son Eklenen Uçuşlar

Bizi Arayınız

TÜRKMENİSTAN UÇAK BİLETİ


Traveland Turizm Sizler İçin Türkmenistan'a Uçuş gerçekleştiren tüm havayolu firmalarını karşılaştırır ve en uygun, kampanyalı bileti sizlere sunar. Firmamız Türkmenistan Airlines Biletlerini satmada tam yetkili acentadır. Bilet satın almak için aşağıdaki numaralarımızdan bizlere ulaşınız.

Türkmenistan Uçak Bileti Almak için :

numaralı telefonlardan firmamıza ulaşabilir anında rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Turkmenistan Ucak Bileti


Firmamız Traveland Turizm AŞ. Türkmen  Havayolları Biletlerini satmaya tam yetkili acentadır. Türkmenistan Uçak Bileti almak için bizlerle iletişime geçiniz.

Türkmenistan uçak bileti fiyatları sezonluk ve zaman aralığı bakımından değişmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için çağrı merkezimiz üzerinden bizleri arayınız.

Türkmenistan resmi adıyla Türkmenistan Cumhuriyeti, Sovyetler Birliğinin dağılmasının sonrasında bağımsızlığını kazanan Orta Asya ülkelerinden biridir. Batısında tespit edilen Hazar Denizinde kıyıları olan ülkenin yüzde doksanını çöller oluşturmaktadır. Ülkenin başşehiri Aşkabat, para birimi ise Manat’tır. Başşehirin dışındaki mühim şehirleri, Ahal, Balkan, Merv, Daşoğuz ve Lebap’tır. Türkmenistan, Türkiye vatandaşlarına vize tatbik eden ülkeler arasındadır. Eyaletler arasında da vize programı olan ülkede, bir eyaletten diğerine geçmek amacıyla, temini ortalama bir gün vakitn, ülke içersinde geçerli vize alabilmek halinde bulunduğunuzu hatırlatmak isteriz. THY’nın Aşkabat’a direk uçuşu 3 saat 35 dakika sürmektedir. Sert karasal iklimin hakim bulunduğu ülkeyi ziyaret etmek amacıyla ideal vakit dilimi, Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarıdır.

Farsca’da “aşk şehiri” manasına gelen Aşkabat, Karakum çölünün ortasında bir vahada kurulmuştur. Ulaşımın çok ucuz bulunduğu şehir geniş bir alana kurulmuştur. Taksiler pazarlık gerçeklştirmeyi atlamadan rahat rahat  kullanabileceğiniz ulaşım aracıdır. 1948 depreminde tamamiyle tahrip olan şehir resmen tekrar inşa edilmiştir. Zelzele sebebiyle Aşkabat’ta, eski şehir bölgesi sahip olunan değil. Şehir bembeyaz mermerden ortaya getirilen, modern binalarla dolu. Cadde ve sokakları tertipli ve sistemli bir şehir olan başşehir Aşkabat’a anıtlar şehiri de diyebiliriz. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Cumhuriyet Meydanı ve Altın çağ milli Parkı görülmeye değer yerler arasındadır. Kentin 8 km kuzeyinde tespit edilen çöl pazarı, Tolkuchka Bazaar, muhakkak görülmesi gereken yerler arasındadır.

Zamanı ipek yolu üstünde tespit edilen, Büyük Selçuklu Devleti’ne başşehirlik ortaya getiren Merv şehiri tıpkı Aşkabat benzer biçimde, vaha şehiridir. Kenti çevreleyen surlar, Yusuf el Hamedani Türbesi, Sultan Sencer türbesi görülmeye değer eserlerdir.

Türkmenistan mutfağı çoğunluklu olarak et yemeklerinden oluşmakta. Ekmeğin çoğu çeşidinin yapıldığı ülkede, petir ekmeğini kesinlikle deneyin. Ülke mutfağında hemen her öğünde pirinç sarfedilen yemeklerin ve pilavın kültürel olarak da ayrı bir yeri var. Türkmenler, Perşembe ve Cuma akşamı ölülerini anmak amacıyla pilav yiyorlar. Türkmenbaşı votkası, Berk ve Zip isimli yöresel bira çeşitlerini muhakkak deneyin.


Türkmenistan'da Gezilmesi Gereken Yerler
Türkmenistan gezilecek bölgeler denildiğinde ilk akla gelen şey organik güzellikler. İklim koşullarının etkisiyle ülkenin çoğu noktasında karşılaşılan çöller, doğa ananın yeryüzündeki etkisine tanık olmak amacıyla ne olursa olsun görülmeli.

Yazları 40 dereceyi kabul eden hava sıcaklıkları, kış aylarında -30’ları aşıyor. Karasal iklimin etkilediği natural yapı çöllerin yanı sıra kayak ve kış turizmi olanaklarını da sağlıyor. Başşehir Aşkabat turistlerin maksimum ziyaret etmiş bulunduğu merkez. Türkmenbaşı, Cehennem Kapısı olarak da malum Darvaza ve Teke Türkmenlerinin başşehirliğini ortaya getiren Marı (Merv) en tanınmış gezinsel noktalar. Türkmen kültürünü yansıtan Merv, eski Türkmen kabilelerinin hayatına tanık olmak amacıyla ideal.

Balkan, Daşoğuz, Lebap, Ahal gibi şehirlerde gezim yok denecek kadar azca olmasına rağmen, natural hayat ve yerli halkın hayatını görmek amacıyla bu şehirler de ziyaret edilebilir. Hazar Denizi kıyısında classic tatil anlayışına haiz çok sayıda tesis bulunuyor.
Orta Asya ile Kafkasların yiyecek kültürlerinden büyülenen ülkede çok değişik tatları aynı sofrada görmek mümkün. Ağırlıklı olarak et ve pilav üstüne şekillenen Türkmen mutfağında, sebze nadir de olsa servis ediliyor. Kuzu, dana etinin asli araç-gereç bulunduğu Türkmen yemeklerinde Hazar’ın leziz balıkları da kendisine yer edinmiş durumda.


Türkmenistan’a gitmek için nasıl bir yol sergilenmeli?
Ülkeyi dünyanın dört bir yanına bağlayan Aşkabat Havalimanı, bununla beraber Türkiye ile de direkt uçuşların gerçekleştirildiği tek nokta. İstanbul Atatürk Havalimanı ile Aşkabat arasında karşılıklı uçak seferleri bulunuyor. Aşkabat tayyare bileti seçeneklerine göz atarak bu esrarengiz ülkeye ilk aşaması atmak mümkün. Komşu ülkeler ve Rusya üstünden bağlantılı uçuşlar da sahip olunan.

Orta Asya’nın en esrarengiz ülkelerinden Türkmenistan, hem de ortak kültürel bağlar sebebiyle Türkiye ile dost ve içten ilişkileri tespit edilen bir ülke. Eşsiz bir gezi tecrübesi yayınlayan Türkmenistan’ı keşfetmek amacıyla tayyare bileti planlaması ile yola çıkabilirsiniz.

Türkmenistan Uçak Bileti Hakkında Daha Detaylı Bilgi 0850 346 85 69 numaralı telefondan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 346 85 69