Son Eklenen Uçuşlar

Bizi Arayınız
» İstanbul Aşkabat Türkmen Havayolları

İstanbul Aşkabat Türkmen Havayolları

Değerli Müştlerimiz İstanbul'dan Aşkabat'a uçak bileti satın almak için doğru yerdesiniz. Firmamız Türkmen Havayolları yetkili satış acentasıdır. Firmamızdan Türkmen Havayollarının düzenlediği tüm seferler için bilet satın alabilir yada rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bizlere çağrı merkezimizden ve whatsapp destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Türkmen Havayolları İstanbul'dan Aşkabat'a haftanın her günü sefer düzenlemektedir. Seferlerimiz hakkında bilgi almak için bizlere ulaşınız. Seferler yaz ve kış ayları olarak değişiklik göstermektedir. Güncel seferler için lütfen bizlerden destek alınız. Çağrı Merkezi Numaramız: 0850 346 85 69

İstanbul Aşkabat Uçak Seferleri
UÇUŞ GÜNLERİ KALKIŞ SAATİVARIŞ SAATİ
102:0007:50
2, 3, 4, 5, 709:4515:35
116:5522:55
617:4023:30
1, 2, 3, 4, 5, 22:1504:05/1
*Uçak kalkış saatleri her havalimanın kendi yerel saatine göre gösterilmiştir.

Aşkabat Hakkında

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat, ülkenin de en büyük şehri. Kopet Dağı ile Karakum Çölü arasındaki Aşkabat, Orta Asya’nın kozmopolit kentlerinden biri olarak biliniyor. Yaklaşık bir milyon bireyin yaşadığı kentde çoğunluklu olarak Türkmenler olmak üzere, Rus, Ermeni ve Azeriler de bulunuyor.

Şehre 1300 metre yüksek bir yerden bakabilmek Aşkabat gezisini özel kılabilir. Bunun amacıyla ise Türkmenbaşı teleferiği sabah 9 ve akşam 10 arasında hizmet veriyor. Orta Asya’nın en renkli çarşılarından biri de bu kentde; Tolkuchka Pazarı. Aşkabat’ta ilaveten yerel müze, güzel sanatlar müzesi ve Türkmen Halıları Müzesi bulunuyor.

İsmini Farsça’dan alan kent, ‘Sevgi Şehri’ olarak anılıyor. Aşkabat, Türkiye’nin başkenti Ankara ile de kardeş kent. Şehri gezmek amacıyla otobüsü tercih etmek iyi bir düşünce olabilir. Öyle ki şehrin mühim anıtları ve müzeleri birbirinden uzak uzaklıkta bulunuyor. Dünyanın en büyük dördüncü bayrak direğini görmek amacıyla 20 numaralı otobüsü yakalamanızda yarar var.

Mimaride ise Sovyetler Birliği’nin etkileri halen devam ediyor. Hava ısısı yazın 40, kışın ise 10 dereceye ulaşıyor. Aşkabat Uluslararası Havalimanı ile kente, Abu Dabi, Kazakistan, Hindistan, İngiltere, Almanya, Ukrayna, Rusya ve Türkiye’den direk uçuşlarla seyahat etmek mümkün.

Aşkabat sakinlerinin bilhassa akşamüstü ve hafta sonu tatillerinde gittikleri Bağımsızlık Parkı ise turistler amacıyla yorucu bir kent turunun sonrası iyi bir alternatif olabilir. 16 ve 34 numaralı otobüsler, kent merkezinden toplam iki kilometrelik alana sahip parka gidiyor. Fars kültürünün bir parçası olan Bahailik inancının da merkezlerinden biri olan Aşkabat, inanç turizminde de öne çıkıyor. Bahailik‘in ilk tapınağı bu kentde yer alıyor.

0850 346 85 69

İstanbul Aşkabat Türkmen Havayolları
Türkmenistan Hava Yolları Yetkili Satış Acentası
Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 346 85 69