Son Eklenen Uçuşlar

Bizi Arayınız
» İstanbul Daşoğuz Uçak Bileti

İstanbul Daşoğuz Uçak Bileti

Sayın  Müşterilerimiz İstanbul'dan Daşoğuz'a Direkt olarak sefer düzenlenmemektedir. İstanbul'dan Önce Aşkabat 'a Daha sonra Daşoğuz'a aktarmalı olarak uçabilirsiniz.

İstanbul Daşoğuz Uçak Bileti Satın almak için 7/24 Müşteri temsilcilerimizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz.


Sayın Yolcularımız firmamız Türkmenistan Havayolları Resmi Satış Acentasıdır. Tüm  Biletlerinizi Firmamızdan temin edebilirsiniz.
İstanbul Daşoğuz Uçak Bileti

Türkmenistan Bilet Hattı
0850 346 85 69

Daşoğuz  Hakkında Bilgiler


Daşoğuz (Türkmence: Daşoguz), Türkmenistan'ın aynı adlı Daşoğuz vilayeti'nin idare merkezi olan şehirdir.

Şehir 1681 senesinde kervansaray olarak kurulmuştur, Hiva hanlığının uç kısmında, Türkmen toprakları ile sınırda. 1873 senesinde Hiva Hanlığı sınırları ortamında Rusya İmparatorluğu'na dahil edilmiştir. Taşkent bekliği'nin merkezi vazifesini de yapmıştır. 1920 senesinden itibaren Horezm Halk Sovyet Cumhuriyeti sınıları ortamında, 1924 senesinden itibaren şehir, Türkmen Vilayeti merkezidir. 1924 yılının Ekim ayından itibaren Türkmenistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti sınırları ortamında, 1925 senesinden beri bölge merkezi; 1939—63 senelerinde eyalet merkezi, 1970 senesinden beri tekrar vilayet merkezi olmuştur. 1992 senesinde sarfedilen Rusça adı TAŞAUZ, Türkmence DAŞHOWUZ olarak değiştirilmiştir, 1999 senesinde ise, Devlet Başkanı Saparmurat Niyazov'un öneriyi üstüne Daşoğuz olarak adlandırılmaya başladı.

Daşoğuz  Eski adı olan Daşhowuz, Taş ve Havuz sözcüklerinin birleşiminden oluşmuştur ve taştan yapılma havuz manasına gelir. Esasında Daşoğuz, dış oğuzlar demektir. Orta asırlarda Türkmen boyları iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Türkmenistan'ın kuzeyindeki şehir, Daşoğuz vilayeti'nin başkenti. Şavat (Amuderya nehrinin sulama kanalı) kanalının iki kıyısında yerleşiktir. Tren istasyonu, otogar, havaalanı vardır. Nüfusu — 166,5 bin.

Şehir ulaşımı devlete ait otobüsler, dolmuş, belediyeye ait ve özel taksilerle yapılmaktadır. Şehirde Türkmenistan'ın en eski havaalanlarından birisi mevcuttur. Sovyetler saatinde Aşkabat, Moskova, Ufa, Leningrad, Taşkent, Mineralnıye Vody, Bakü vs. şehirlere çok sayıda sefer yapılmakta idi. Halen Aşkabat, Mari, Türkmenabat, Balkanabat, Türkmenbaşı şehirlerine derli toplu olarak uçak seferleri yapılmaktadır. Şehirde şehirlerarası otobüs terminali vardır. 1994 senesinde troleybüs deposu inşaatına karar verilmişti ama belirsiz nedenlerden ötürü yapılmadı. Daşoğuz Tren İstasyonu, 1996 senesinde kurulmuş olup, Türkmenistan'da ve Aral Bölgesinde en büyük ve en çağdaş sayılır.

ALO BİLET HATTI
Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 346 85 69